Bitcoin satın alın

Bu sayfada, dijital altın da denilen Bitcoin'i nasıl satın alabileceğinizi öğreneceksiniz. Bitcoin oluşturulan ilk kripto paradır. Günümüzde en değerli ve en yaygın olarak benimsenen kripto varlıktır. BTC satın alma, kullanma, tutma ve güvenle saklama hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.

Bitcoin (BTC) Nedir?

Bitcoin (BTC) Nedir?

Bitcoin [BTC], sadece elektronik ortamda bulunan ilk para birimidir ve açık kaynaklı bir yazılım olarak yayınlanmıştır. Bu sayede isteyen herkes kodu inceleyebilir ve Bitcoin ağına katılabilir.

Bitcoin [BTC] ilk kripto paradır. Satoshi Nakamoto takma isimli bilinmeyen bir kişi tarafından 2009 yılında ünlü whitepaper’ı “Bitcoin: Eşler arası (P2P) Elektronik Nakit Para Sistemi”nde tanıtılmıştır.

Whitepaper’ın ilk cümlesi amacını daha iyi ifade edemezdi: “Elektronik nakit paranın tamamen eşler arası versiyonu, online ödemenin bir finansal kurumdan geçmeden, bir taraftan diğerine doğrudan gönderilebilmesine imkan tanır.” Bitcoin herkese kendi parası üzerinde tam kontrol sunarak (pek de) güvenilmeyen üçüncü tarafları ortadan kaldırır.

Bitcoin (BTC) iyi bir yatırım mıdır?

Bitcoin yalnızca paradan fazlasıdır. Dijital bir devrimdir; kendi eylemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz yeni bir sistemdir.

Gerçek Sahiplik

Bitcoin, paranıza gerçekten sahip olmanızı sağlar. Bitcoin blok zinciri, üçüncü taraflara güvenme ihtiyacını ortadan kaldıran merkeziyetsiz bir ağdır. Paranızı hiçbir banka veya kurum kontrol etmez. Bitcoin ile varlıklarınızla ne yapmak istediğinizi tam olarak seçme özgürlüğüne sahip olursunuz.

Sınırsız

Bitcoin tam anlamıyla sınırsız bir ağdır. İster Amerika Birleşik Devletleri’nde ister Japonya’da olun, kripto paralarınıza erişebilirsiniz. Kripto, size herkesle ve her yerde hızlı işlemler yapma seçeneği sunarak dünya üzerindeki kişileri yakınlaştırmaya yardımcı olur.

Açık ve Kapsayıcı

Bitcoin, hükûmetler değil bireyler tarafından yaratılmıştır. Ağ istikrarı ve güç sunan, büyüyen bir topluluk tarafından sürdürülür. Bitcoin şeffaftır. Yapılmış her işlemi, herkese açık doğası gereği görebilirsiniz. En önemlisi, herkes katılabilir.

Hızlı

Bir Bitcoin işlemi sadece yaklaşık 10 dakika sürer. Bazı başka kripto varlıklar bunu birkaç saniye içinde dahi gerçekleştirebilir. Kripto paralara kıyasla geleneksel havale işlemleri biraz daha uzun sürer, yurt içi işlemse yaklaşık 24 saati bulur. Uluslararası işlemler için bu süre 1 ila 4 gün arası olabilir.

Düşük ücretler

Geleneksel bankacılık sistemlerindeki ülke içi transferler havale işlemi ücretleri içerebilir ve kesintiler işlemlerin boyutuyla birlikte artar. Uluslararası bir işlem gerçekleştirirseniz bu ücret daha da artar. Bitcoin ile işlem ücretleri, geleneksel banka havalelerinden daha düşüktür. Küçük ya da büyük bir miktar gönderseniz de ödeyeceğiniz ücretler üzerindeki etkisi az olur.

Bitcoin (BTC) nasıl kullanılır?

Bitcoin'inizi HODL Yapın Uzun vade

Uzun vadeli yatırım, bir kripto paranın daha uzun bir süre içinde daha iyi performans göstermesini beklediğiniz bir yatırımdır. Bu strateji genelde sürekli ve yavaş artışa inanarak coin’lerinizi uzun bir süre boyunca elde tutmanız anlamına gelir. Bu stratejiyi seçerken yatırım yapmadan önce kendinizi eğiterek iyi bilgi sahibi olmak ve yatırım yaptığınız kripto paraya gerçekten inanmak kesinlikle önemlidir. Birçok kişi alım yapıp gelecekte daha değerli olacakları umuduyla kenara koymayı tercih ediyor.Bitcoin'inizi Takas Edin Kısa vade

Bunlar hızlı kazanç elde etme ümidiyle daha kısa sürelerle yapılan yatırımlardır ve saniyeler, dakikalar, ve günler boyu ve hatta daha fazla bile sürebilir. Bitcoin veya Ethereum gibi kriptolar kısa vadeli alınıp satılabilse de hızlı büyüme potansiyeline sahip küçük ve yeni kripto paralar daha fazla ilginizi çekebilir. Finansal varlık olarak kripto para elbette para kazanmak için satın alınan, trade edilen veya tutulan bir yatırım stratejisinin parçası olabilir.
Yatırım potansiyeli, Bitcoin’in 2017 yılındaki ani artışı sırasında büyük dikkat çekti.

Bitcoin ile satın alın

Bizi hep heyecanlandıran nokta ise Bitcoin’in şirketler, kurumlar ve hatta hükûmetler tarafından giderek nasıl daha fazla benimsendiğini görmek. Gittikçe daha fazla kullanım alanı elde ediyor. Microsoft gibi teknoloji devlerinden Expedia gibi seyahat acentelerine kadar uzun bir şirket listesi teknoloji harikası Bitcoin’i benimsemiş durumda. Üstelik liste hızla genişliyor. Coinmap’e göre şu an 20.000’e yakın mağaza Bitcoin’i ödeme şekli olarak kabul ediyor.

Nerede ve Nasıl?
Bitcoin satın almak

Borsalarda Bitcoin Satın Alın

Bitcoin Satın Almak için şu adımları gerçekleştirin:

  • Öncelikle, seçtiğiniz kripto para borsasında bir hesap oluşturmanız gerekir. Bunun için e-posta adresinizi vermeli ve bir parola belirlemelisiniz.
  • Hesabınızın doğrulanması için muhtemelen Müşterinizi Tanıyın (KYC) sürecinden geçmeniz gerekecektir. Adınız ile pasaportunuzun veya kimliğinizin fotoğrafı gibi kişisel bilgileri vermeniz gerekir. Bundan sonra ilgili kripto para borsası kimliğinizi doğrulayıp hesabınızı onaylar.
  • Artık kredi kartı, banka transferi ya da PayPal kanalıyla kripto para borsasında Bitcoin satın almaya başlayabilirsiniz. Kripto para borsalarında yapılan satın alımlarda ücret uygulanır. Bu ücretler seçtiğiniz kripto para borsalarına, ikamet ettiğiniz ülkeye ve ödeme yönteminize bağlı olarak değişiklik gösterir…
  • Doğrudan Ledger Live uygulamasında Bitcoin satın alabilirsiniz. Bunun kripto yolculuğunuza güvenli bir şekilde başlamanın en iyi yolu olduğunu düşünüyoruz.

Ledger Live ile Bitcoin Satın Alın

Doğrudan Ledger Live uygulaması üzerinden ortaklarımızla Bitcoin satın alabilirsiniz .

Ledger Live’da Satın Al özelliğini kullandığınızda, satın aldığınız kripto para Ledger cüzdanınız tarafından oluşturulan adrese ortaklarımız tarafından otomatik olarak gönderilir. Bu sayede, yeni satın alınan Bitcoin’lerinizin, satın alma işlemini tamamladığınız andan itibaren güvende ve kontrolünüz altında tutulması sağlanır.

Ledger Live hakkında daha fazla bilgi

Ledger Live ile Bitcoin Satın Alın

Güvenli bir şekilde
Bitcoin satın alma

Neden Ledger'ı seçmeliyim?

Bitcoin satın alırken iki şey önemlidir: coin’lerinizin güvenliği ve sahipliği. İnternetten Bitcoin satın aldığınızda özel anahtarınıza siz değil, kripto para borsası sahip olur. Bu iki anlama gelir:

  • Kriptonuzun gerçek sahibi olmadığınız için kontrol sizde değildir.
  • Hacklenmeye açıksınızdır çünkü güvenliğiniz bilgisayar korsanları için ideal hedef olan bir kripto para borsası platformuna dayanır.

Ledger, kendi anahtarınızı güvende tutmanızı ve anahtarınıza sahip olmanızı sağlayan bir çözüm üretmiştir. Ledger Live ile kullanılan donanım cüzdanımız, dijital varlıklarınızı güvende tutmanın ve yönetmenin en iyi yoludur. Özel anahtarınız, donanım cüzdanında daima çevrim dışı şekilde kalır. Ona sizin haricinizde kimse erişemez veya kullanamaz. Ledger Live’a erişmek için anahtarınıza ihtiyaç duyarsınız.

Ledger ile kriptolarınızı, coin’lerinizin güvenliğini tehlikeye atmadan tek bir yerden satın alın, satın ve artırın.

Sıkça Sorulan Sorular

Ortağımız Coinify aracılığıyla Ledger Live’da kredi veya banka kartıyla bitcoin (BTC) satın almak mümkün. Yeni satın aldığınız kripto paranız hemen donanım cüzdanınızın güvenli ortamına gönderilir. Coinbase ve Coinmama gibi kripto para borsaları da süreci sorunsuz ve hızlı hale getirmiştir ancak bazı borsalarda gerekli olduğu için alım yapmadan önce bir Bitcoin cüzdanına ihtiyacınız olacaktır.
Ledger Live’da

PayPal, bitcoin satın alımları için popüler bir yöntemdir. Artık doğrudan PayPal hesabınızda bitcoin satın almanız mümkün. Doğrudan PayPal’dan bitcoin satın alamamanıza karşın, hemen bitcoin satın almak için PayPal’ı Ledger Live gibi bir alım satım platformu veya Kraken gibi bir eşler arası piyasa ile birlikte kullanabilirsiniz.
Ledger Live’da

Bitcoin internet temelli olduğu için çalması daha da kolay, iade ve takip etmesi ise çok daha zordur. Bitcoin’in kendisi güvenli olsa da bitcoin’ler sadece saklandıkları cüzdan kadar güvendedir.
Başka yatırımlarda da olduğu gibi bitcoin’lerinizi güvence altına almak öncelikli olmalıdır. Bitcoin’leriniz saklandıkları cüzdan kadar güvendedir. Ledger Live ile birlikte Ledger donanım cüzdanlar, bitcoin ve başka kripto paralar satın almanıza ve güvenle saklamanıza yardımcı olacak biçimde tasarlanmıştır.
Ledger Nano S Plus’ı keşfedin

Doğrudan Ledger Live uygulaması üzerinden ortaklarımız aracılığıyla Bitcoin satın alabilirsiniz. Ödeme gerçekleştirildikten sonra Bitcoin’leriniz seçtiğiniz ortak tarafından doğrudan donanım cüzdanınızın güvenli ortamına gönderilir. Nasıl çalıştığını buradan inceleyebilirsiniz.

Kripto para borsaları veya Ledger Live’ı kullanarak kredi kartı veya banka havalesi ile anında bitcoin satın alabilirsiniz. Alım yapabilmek için önce hesabınızı oluşturup doğrulamanız gerekir.

Bitcoin satın alırken 1 bitcoin satın almanız gerekmez. 1 BTC’den daha azını satın alabilirsiniz. Her bitcoin 100.000.000 parçaya bölünebilir, yani isterseniz 0,00000001 BTC satın alabilirsiniz.

Nakit yatırma işlemi bitcoin satın almak için hızlı ve özel bir yöntemdir. Bitcoin’leriniz genellikle birkaç saat içinde ulaşır. piyasa fiyatının %5-15 üzerinde.

İletişimde kalın

Duyurulara blogumuzdan erişebilirsiniz. Basın için iletişim:
[email protected]