Çeşitlilik

Çeşitlilik ve mesleki eşitliğe bağlılık

Cinsiyet Eşitliği Endeksinde
Ledger 100 üzerinden 87 puan aldı

Ledger, kuruluşundan bu yana şirket içinde cinsiyet eşitliğini teşvik etme sürecini desteklemiştir . Bu girişim, özellikle 6 Eylül 2018 tarihli Avenir yasası tarafından desteklenmektedir. Amacı kadınlar ile erkekler arasındaki maaş farkını azaltmaktır .

Toplumsal cinsiyet eşitliği endeksi , şirket içindeki cinsiyet eşitsizliklerini değerlendiren 4 göstergeden oluşur. Bu göstergeler analiz edilerek şirkete 100 üzerinden bir puan verilir.

Dikkate alınan 4 ana kriter şunlardır:

  • Maaş farkları,
  • Maaş zamlarında kişiye göre farklılıklar,
  • Doğum izninden döndükten sonra zam alan kadın çalışanların yüzdesi ve
  • En yüksek maaş alan 10 kişi arasında az temsil edilen cinsiyetteki çalışanların sayısı.

Ledger, Fransız yasamacılar tarafından tanımlanan metodoloji doğrultusunda 87/100 puan almıştır. Bu değerlendirme, Ledger’ın kadınlar ile erkekler arasındaki maaş farkını azaltma konusunda kararlılığını yansıtmaktadır.

Ledger 100 puana ulaşma azmiyle sürekli iyileşme sürecini devam ettirmeye kararlıdır .

Kadın yetenekleri çekmek ve tutmak için daha kapsayıcı bir kültür geliştirmeye ve kadınlar ile erkekler arasındaki mesleki eşitliği iyileştirmeye kararlıyız.

Şirketin temel dayanaklarından olmaya devam eden eşit maaşın haricinde, daha genel anlamda Ledger Diversity gibi adımları desteklemeyi de sürdüreceğiz.

Ledger’ın düzenleyip ev sahipliği yaptığı bu etkinlikte açıklık ve eşitlik yaklaşımımıza ilham veren şirket dışı konuklar ağırlanarak tüm çeşitliliklere açık bir kurum kültürünün faydaları tanıtılmaktadır.

Ledger mesleki eşitlik, kapsayıcılık, şeffaflık ve çeşitlilik konularını 2021 yılı için gerçek stratejik zorluklar olarak görüyor.

İletişimde kalın

Duyurulara blogumuzdan erişebilirsiniz. Basın için iletişim:
[email protected]