Ledger Şirketi

Ledger ve benzersiz teknolojisi hakkında bilmeniz gereken her şey

Tescilli ve kendine özgü bir teknolojiden yararlanarak, kripto paralar için güvenlik ve altyapı çözümlerinin yanı sıra bireyler ve şirketler için blok zinciri uygulamaları geliştiren hareketli ve büyüyen bir şirket.

Tarihimiz

Tarihimiz

Ledger; katıştırılmış güvenlik, kripto para ve girişimcilik alanlarında engin deneyime sahip olan ve blok zinciri uygulamaları için güvenli çözümler oluşturmak amacıyla bir araya gelen sekiz uzman tarafından 2014 yılında kurulmuştur. Ledger SAS ve bağlı kuruluşlarının şu an Paris, Vierzon, New York, Zürih ve Singapur'da 800'ün üzerinde çalışanı vardır.

Benzersiz teknolojimiz

Benzersiz teknolojimiz

BOLOS adlı özel bir işletim sistemi (OS) geliştirdik ve bu sistemi Ledger cüzdanları ürün hattında bir güvenli çipe veya çeşitli kurumsal çözümlerde bir Donanımsal Güvenlik Modülüne (Hardware Security Module - HSM) entegre ediyoruz. Bugüne dek piyasada bu teknolojiyi sağlayan tek kuruluş Ledger olmuştur.

Misyonumuz

Misyonumuz

Ezber bozan yeni kripto varlıklar sınıfını güvence altına almayı hedefliyoruz: Kripto paralar veya İlk Coin Arzları (ICO'lar) gibi finansal varlıklar, sensörler gibi veri varlıkları, Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları veya makineden makineye ve ikinci faktör kimlik doğrulaması ya da şifresiz giriş gibi dijital kimlikler.

200+

Müşterilerimizin bulunduğu ülkeler

5 000 000+

Daha önce satılan Ledger cüzdanları

100+

Dünya çapındaki bayiler

Donanım kripto cüzdanlarımız

Her ikisi de doğrudan 23 kripto parayı ve üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla düzinelerce daha fazla kripto parayı destekleyebilen, hafif Ledger Nano S ve dokunmatik ekranlı Ledger Blue olmak üzere iki cüzdan tasarladık.


Ürünlerimize göz atın

Kurumsal çözümlerimiz

Bankalar, serbest yatırım fonları ve net değeri yüksek bireylere kripto varlıkları koruyan ve tamamen özelleştirilebilir altyapı çözümleri sunuyoruz. Ayrıca blok zinciri kullanım alanlarında çeşitli sektörlerdeki büyük oyuncularla da birlikte çalışıyoruz.


Hizmetlerimizi keşfedin

Blok zinciri nedir?

Blok zinciri, işlemlerin doğrusal ve kronolojik bir sırayla kaydedildiği bir açık dijital defterdir. İçeriği matematiksel fonksiyonlara dayanan ve doğasında var olan bir konsensüs mekanizması ile fiili olarak güvence altına alınmıştır. Bazıları blok zincir teknolojisi ile mevcut ve gelecekteki tüm uygulamalarını 4. sanayi devriminin bir parçası olarak görüyor ve toplumumuzu derinden dönüştüreceğini düşünüyor.

Güvenli çip nedir?

Güvenli bir çip, önceden yetkilendirilmiş uygulamalar ve kişiler tarafından belirlenen kurallar ile güvenlik gereklilikleri uyarınca, uygulamaları ve verileri güvenli bir şekilde barındırabilen kurcalanmaya dayanıklı bir platformdur. Güvenli bir çipi hacklemek yoğun bir çaba gerektirirken, genel mikrodenetleyicilerden ise bilgiler amatörler tarafından kolayca çıkarılabilir.

Kripto para nedir?

Bir kripto para (kripto), blok zinciri tabanlı bir para birimi uygulamasıdır. En büyük kripto olan Bitcoin, 2008 yılındaki finansal krizin ortasında alternatif ve güvenli bir para sistemi olarak oluşturulmuştur. Birçok kişi Bitcoin'i altına benzer yeni bir varlık sınıfı olarak tanımlar ve "dijital altın" der.

İletişimde kalın

Duyurulara blogumuzdan erişebilirsiniz. Basın için iletişim:
[email protected]